Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza jako pierwszy złożył zawiadomienie o swoim utworzeniu. Uczynił to 30 stycznia. Stosowne dokumenty trafiły już do siedziby łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
W poniedziałek 29 stycznia ukazało się rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie organizacji wyborów samorządowych. Ruszył więc kalendarz wyborczy. Zgodnie z nim komitety wyborcze do 12 lutego mają czas za zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o swoim utworzeniu. W Łomży jako pierwszy zrobił to Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza.
Dariusz Domasiewicz na konferencji prasowej zwołanej 30 stycznia zadeklarował pracę w terenie i organizację spotkań tematycznych. W ich trakcie będzie prezentowany program komitetu. Jednocześnie zaapelował do kontrkandydatów o merytoryczną kampanię.
- Żebyśmy dali przykład i mieszkańcom Łomży, ale tak naprawdę całemu światu politycznemu, że w kampanii możemy posługiwać się językiem zgody, językiem merytorycznym – mówił Domasiewicz.
Jednocześnie podkreślał, że jesteśmy z miasta blisko 60-tysięcznego. - Przecież my się wszyscy znamy, mijamy się na ulicach, w radzie też będziemy ze sobą współpracować. Postarajmy się zrobić to na argumenty, na to jak chcemy, żeby nasze miasto, nasza Łomża wyglądała w przyszłości – zaznaczył radny.
Dariusz Domasiewicz kilka słów poświęcił na konferencji tworzonemu komitetowi wyborczemu.
- Na platformie Przyjaznej Łomży jest miejsce dla wszystkich. Nikt lepiej nie zadba o wasze interesy niż wy sami, dlatego staramy się, aby na naszych listach byli ludzie z różnych środowisk - informował radny.
Na nasze pytanie potwierdził, że zamierza wystartować w wyborach na prezydenta Łomży. Przypominamy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia br.