Biskup łomżyński Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja br. wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie.
W najbliższy piątek 1 maja br. nie trzeba będzie zachowywać tradycyjnej wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski podjął decyzję odnośnie dyspensy dla wiernych na ten dzień. Została ona udzielona.
Mając na uwadze dobro duchowe wiernych oraz to, że 1 maja przypada w piątek i jest częścią tzw. długiego weekendu, w czasie którego wielu wiernych organizuje spotkania rodzinne i towarzyskie, spędzając czas z bliskimi i umacniając więzi międzyludzkie i duchowe, na mocy kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w związku z kan. 1251 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej oraz osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie.
ReklamaWierni korzystający z dyspensy zobowiązani są do podjęcia innych form pokuty: ofiarowania modlitwy w intencji Kościoła, spełnienia uczynków miłości chrześcijańskiej lub innych dzieł pobożności.
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński