Kierowca volkswagena, który ulicą Miastkowską w Nowogrodzie jechał stanowczo zbyt szybko, stracił dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów. Przez policjantów z łomżyńskiej "drogówki" zatrzymany został dziś rano, a pomiar prędkości wykazał 105 km/h czyli ponad dwukrotnie więcej, niż jest to dopuszczalne.
Dziś rano policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości na ul. Miastkowskiej w Nowogrodzie, zatrzymali kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.
Mieszkańcy Nowogrodu, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tej ulicy. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.