Łomżyńscy celnicy i policjanci zabezpieczyli blisko 150 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 45-letni mężczyzna, w którego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli nielegalny towar, odpowie teraz przed sądem.
Funkcjonariusze Służby Celnej oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wkroczyli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Ze wcześniejszych ustaleń mundurowych wynikało, że może znajdować się tam nielegalny tytoń do palenia. Funkcjonariusze nie pomylili się.
Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 45-letniego mężczyznę mundurowi znaleźli za łóżkiem worki z niemal 150 kg nielegalnego tytoniu.
Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru. Suma strat, na jakie mógł narazić Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych to ponad 70 tysięcy złotych.