Reklama

158 km/h w gminie Piątnica! Kobieta straciła prawo jazdy

02/06/2026 10:00

„Ciężka noga” 46-letniej kierującej i ciężkie do przełknięcia straty. Prawo jazdy? Zabrane na 3 miesiące. Mandat? Aż 2000 zł. Punkty karne? Tak, i to aż 14. Do zdarzenia doszło w gminie Piątnica.

Kontrola prędkości prowadzona przez łomżyńską drogówkę zakończyła się pechowo dla 46-latki kierującej Toyotą. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, ma do zapłacenia 2 tysiące złotych mandatu, a na dodatek na jej konto trafiło 14 punktów karnych. Działaniu policjantów nie ma się jednak co dziwić, gdyż jadąca przez gminę Piątnica 46-latka przekroczyła dozwoloną prędkość poza terenem zabudowanym o 68 km/h. Dozwolona prędkość w miejscu, gdzie dopuściła się wykroczenia to maksymalnie 90 km/h.

Policjanci przypominają, że od 3 marca w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze są zobowiązani zatrzymać obligatoryjnie, na trzy miesiące, prawo jazdy kierowcy, który przekroczy prędkość o ponad 50 km/h, nawet poza obszarem zabudowanym. Przepis ten obowiązuje na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad.

Reklama

Nowością jest również to, że uprawnienia kierowcy, który w czasie tych trzech miesięcy zdecyduje się wsiąść za kierownice zostaną całkowicie cofnięte.

Źródło: KMP w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości