„Ciężka noga” 46-letniej kierującej i ciężkie do przełknięcia straty. Prawo jazdy? Zabrane na 3 miesiące. Mandat? Aż 2000 zł. Punkty karne? Tak, i to aż 14. Do zdarzenia doszło w gminie Piątnica.
Kontrola prędkości prowadzona przez łomżyńską drogówkę zakończyła się pechowo dla 46-latki kierującej Toyotą. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, ma do zapłacenia 2 tysiące złotych mandatu, a na dodatek na jej konto trafiło 14 punktów karnych. Działaniu policjantów nie ma się jednak co dziwić, gdyż jadąca przez gminę Piątnica 46-latka przekroczyła dozwoloną prędkość poza terenem zabudowanym o 68 km/h. Dozwolona prędkość w miejscu, gdzie dopuściła się wykroczenia to maksymalnie 90 km/h.
Policjanci przypominają, że od 3 marca w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze są zobowiązani zatrzymać obligatoryjnie, na trzy miesiące, prawo jazdy kierowcy, który przekroczy prędkość o ponad 50 km/h, nawet poza obszarem zabudowanym. Przepis ten obowiązuje na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad.
Nowością jest również to, że uprawnienia kierowcy, który w czasie tych trzech miesięcy zdecyduje się wsiąść za kierownice zostaną całkowicie cofnięte.