Łomżyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Lublina, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem pieniędzy z kasetki na terenie myjni samochodowej. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwo odpowie przed sądem.
Jak poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska, w nocy, tuż po godz. 1.00 z czwartku na piątek, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, podczas patrolowania osiedlowych ulic, zauważyli jeżdżący po terenie parkingu, dziwnie zachowujący się samochód. Zatrzymali to auto do kontroli.
- W bagażniku auta policjanci odnaleźli przedmioty, które mogły służyc do popełnienia przestępstwa, do którego doszło na początku października - przekazuje policjantka.
Jak wówczas wynikało z ustaleń policjantów sprawca, po wyłamaniu drzwiczek urządzenia zamontowanego na jednej z myjni samochodowych, wyrwał z niego kasetki z pieniędzmi w kwocie blisko 5 tys. złotych.
Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W wyniku dalszych czynności okazało się, że związek z tym zdarzeniem może mieć właśnie 22-latek zatrzymany w samochodzie jeżdżacym w nocy po parkingu. Mężczyzna usłyszał w sobotę zarzut kradzieży z włamaniem. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.