Reklama

26 grudnia bez postu. Dyspensa dla wiernych Diecezji Łomżyńskiej

19/12/2025 10:42

Decyzją biskupa łomżyńskiego, Janusza Stepnowskiego w piątek 26 grudnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W swoim dekrecie duszpasterz naszej diecezji wskazuje, że uroczystość Bożego Narodzenia oraz dni należące do jej oktawy mają w liturgii charakter świąteczny. 

- Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, będący dniem w oktawie Narodzenia Pańskiego, zachowuje w liturgii charakter świąteczny i sprzyja przeżywaniu radości chrześcijańskiej oraz umacnianiu więzi rodzinnych i wspólnotowych- czytamy w dekrecie biskupim. 

Dyspensa zwalnia od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkich wiernych diecezji łomżyńskiej oraz osoby przebywające w tym dniu na jej terenie, w piątek 26 grudnia 2025 roku.

Reklama

Wierni korzystający z niniejszej dyspensy zobowiązani są do podjęcia innych form pokuty, takich jak: ofiarowanie modlitwy w intencji Kościoła, spełnienie uczynków miłości chrześcijańskiej, podjęcie dzieł pobożności lub miłosierdzia.

 

 

Źródło: Diecezja Łomżyńska Aktualizacja: 19/12/2025 11:06
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości