Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna włamał się do gabloty w jednym z kościołów, a następnie ukradł znajdujące się w niej ozdoby.
Do zdarzenia doszło w połowie grudnia 2023 roku, to wówczas wtedy 28-letni mężczyzna włamał się do gabloty.
- Mężczyzna wszedł do jednego z miejscowych kościołów, wybił szybę w gablocie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i z jej wnętrza ukradł ozdoby. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. W luty 2023 roku wspólnie z innym mężczyzną dokonał pobicia używając niebezpiecznego narzędzia - informuje KMP Łomża.
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży, mężczyzna w przeszłości popełniał podobne przestępstwa.
- W 2017 roku dopuścił się kradzieży z włamaniem do plebani innego z łomżyńskich kościołów, za co odsiadywał karę więzienia. Dzisiaj 28-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że dopuścił się on przestępstwa w warunkach recydywy sąd może zwiększyć karę nawet o połowę - wyjaśnia KMP Łomża.
źródło: KMP Łomża