Reklama

3. maja uroczysty i pod patronatem Jana Pawła II [FOTO]

03/05/2014 09:28

Uroczysta odprawa pocztów sztandarowych i Msza święta w intencji ojczyzny zainaugurowały oficjalne obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody jak co roku zostały zorganizowane na Pl. Jana Pawła II. Prezydent Mieczysław Czerniawski nawiązał do pielgrzymki papieża do Łomży.

Do pielgrzymki Jana Pawła II do Łomży, z czerwca 1991 roku, prezydent nawiązał w swoim przemówieniu.

- Wówczas tylko mogliśmy marzyć, że dotykamy świętości. Dzisiaj jest to już fakt- podkreślał.

Mieczysław Czerniawski przypomniał też fragment preambuły Konstytucji 3 Maja: "Ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony (…) dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy(…)"- przytacza Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Łomży.

Reklama

Pod pomnikiem 33 Pułku Piechoty na Pl. Jana Pawła II głos zabrali też: poseł Lech Kołakowski, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski i starosta powiatu łomżyńskiego Lech Szabłowski.

Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem żołnierzy 33 pułku. Na placu, w rytm melodii zagranych przez Łomżyńską Orkiestrę Dętą, zatańczyły mażoretki. Po uroczystej odprawie pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości przeszli na Mszę świętą do łomżyńskiej katedry.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości