4 czerwca mija 30 lat od wizyty Jana Pawła II w Łomży. Z tej okazji prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą prezydenta Andrzejem Stypułkowskim złożyli kwiaty przed pomnikiem Papieża Polaka.
Przypomnijmy, że miasto przygotowało cykl wydarzeń, które mają upamiętnić pobyt głowy Kościoła w naszym mieście
Na placu Jana Pawła II pojawiła się plenerowa wystawa IPN pt. "Wstańcie, chodźmy…Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Ekspozycja została przygotowana przez Oddział IPN w Katowicach i prezentuje prawie 40 fotografii ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz z archiwum IPN, w większości niepublikowanych. W Parku Jana Pawła II możemy obejrzeć plenerową wystawę Centrum Myśli Jana Pawła II ,,Karol Wojtyła. Narodziny”.
Dziś o godz. 19:00 rozpocznie się koncert plenerowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pt. "Barka". W programie m.in.: W.A Mozart, F. Chopin i S. Moniuszko. Wydarzenie odbędzie w Parku Jana Pawła II.
O godz. 21:00 zaplanowano plenerowe kino na leżakach. W Parku Jana Pawła II będzie można obejrzeć film pt. "Jan Paweł II. Szukałem Was...". Na zakończenie wydarzenia uczestnicy otrzymają kremówki.
Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 30-lecia pobytu w Łomży Papieża Jana Pawła II są bezpłatne