Reklama

30 lat od wizyty Jana Pawła II w Łomży [FOTO]

04/06/2021 12:19

4 czerwca mija 30 lat od wizyty Jana Pawła II w Łomży. Z tej okazji prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą prezydenta Andrzejem Stypułkowskim złożyli kwiaty przed pomnikiem Papieża Polaka.

Przypomnijmy, że miasto przygotowało cykl wydarzeń, które mają upamiętnić pobyt głowy Kościoła w naszym mieście

Na placu Jana Pawła II pojawiła się plenerowa wystawa IPN pt. "Wstańcie, chodźmy…Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Ekspozycja została przygotowana przez Oddział IPN w Katowicach i prezentuje prawie 40 fotografii ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz z archiwum IPN, w większości niepublikowanych. W Parku Jana Pawła II możemy obejrzeć plenerową wystawę Centrum Myśli Jana Pawła II ,,Karol Wojtyła. Narodziny”.

Reklama

Dziś o godz. 19:00 rozpocznie się koncert plenerowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pt. "Barka". W programie m.in.: W.A Mozart, F. Chopin i S. Moniuszko. Wydarzenie odbędzie w Parku Jana Pawła II.

O godz. 21:00 zaplanowano plenerowe kino na leżakach. W Parku Jana Pawła II będzie można obejrzeć film pt. "Jan Paweł II. Szukałem Was...". Na zakończenie wydarzenia uczestnicy otrzymają kremówki.

Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 30-lecia pobytu w Łomży Papieża Jana Pawła II są bezpłatne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości