Uroczystym podniesieniem flagi i odśpiewaniem hymnu rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości na Starym Rynku w Łomży. Później prezydent Łomży wraz z dowódcą 18 Pułku Logistycznego płk. Pawłem Gałązką z rozdali łomżanom 300 biali-czerwonych flag. W centrum miasta trwa właśnie piknik.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy ją w oknach, na masztach czy na balkonach naszych domów. Flaga towarzyszy nam zarówno w wydarzeniach wyjątkowo podniosłych, jak i dramatycznych, ale także wszędzie tam, gdzie pragniemy wyrazić łączność z polską wspólnotą.
Tradycyjnie tego dnia odbywają się w Łomży patriotyczne uroczystości. Punktualnie o 15:00 uroczyście podniesiono flagę RP i odśpiewano Hymn Polski na Starym Rynku. Następnie odbył się piknik dla rodzin, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W planie były takie atrakcje jak: animacje dla najmłodszych, takie jak układanie puzzli XXL, kolorowanie wielkiej mapy Polski, malowanie na folii stretch, a także zabawy i quizy. Dostępne były także darmowe dmuchańce, malowanie twarzy w kolorach narodowych, strefa sportowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz biało-czerwona wata cukrowa.
O godz. 16:00 swoje umiejętności zaprezentuje zespół artystyczny 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego "My z Łomży” i przyjaciele.
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.