300 tys. złotych ma zamiar dołożyć miasto do zakupu nowego wozu bojowego łomżyńskiej Państwowej Straży Pożarnej. We wtorek w ratuszu spotkali się w tej sprawie z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Antoni Ostrowski oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży bryg. Dionizy Krzyna.
Podlaski Komendant Wojewódzki PSP zapowiedział zmianę na stanowisku zastępcy Komendanta Straży Pożarnej w Łomży, ale głównym tematem rozmów był zakup nowego samochodu gaśniczego dla łomżyńskich strażaków.
Jak podkreślał Komendant Wojewódzki PSP, Straż Pożarna nie dysponuje wystarczającymi środkami na zakup takiego wozu. Ze środków Komendy Głównej oraz Wojewódzkiej Straż Pożarna jest w stanie wygospodarować 400 tys. zł. Brakującą kwotę około 300 tys. zł miałoby wyłożyć miasto.
- Nowy samochód gaśniczy użytkować będą strażacy, ale dla nas jest to tylko narzędzie. Jego zakup będzie miał istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców - mówił st. bryg. Antoni Ostrowski.
Wóz zakupiony zostałby bez wyposażenia, gdyż odpowiednim sprzętem Straż Pożarna w Łomży dysponuje.
- Myślę, że zakup nowego wozu jest potrzebny, gdyż ten który jest użytkowany obecnie ma już trzynaście lat, a wozy strażackie ze względów bezpieczeństwa powinno się wymieniać co dwanaście lat - mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Środki na zakup tego samochodu Prezydent zamierza pozyskać z dywidendy uzyskanej od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
- Na zysk w spółkach wpływ mieli mieszkańcy Łomży, dlatego chcę, aby środki z tej dywidendy wpływały na bezpieczeństwo nas wszystkich - wyjaśniał Prezydent Chrzanowski.
Pozytywnie zakup wozu strażackiego zaopiniowała Komisja Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Łomży. Nowy wóz bojowy w remizie łomżyńskiej Straży Pożarnej powinien pojawić się jeszcze w tym roku.