Reklama

50-letni Ukrainiec wybrał się w 200-kilometrową trasę pod wpływem alkoholu

29/04/2024 11:31

Policjanci z patrolówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa. 50-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie ruszył w trasę liczącą ponad 200 kilometrów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy mercedesa, który jedzie drogą pomiędzy Kolnem a Małym Płockiem i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

- Już po upływie kilku minut policjanci z patrolówki zauważyli wskazany pojazd. W trakcie rozmowy z kierowcą od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że wypił 3 piwa, wsiadł do samochodu i ruszył w trasę liczącą ponad 200 kilometrów - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kolnie.

Reklama

Obywatel Ukrainy został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolno
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości