240 złotych - to suma, jaką straciła mieszkanka naszego miasta, która w Internecie chciała kupić błyszczyk do ust. Pomimo przelania pieniędzy rzekomej sprzedającej, do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki. Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku przy zakupach internetowych.
Wczoraj do łomżyńskich policjantów zgłosiła się mieszkanka naszego miasta i poinformowała o oszustwie podczas zakupu w internecie.
- 51-latka pod koniec zeszłego miesiąca na jednym z portali społecznościowych zainteresowała się ofertą sprzedaży błyszczyka do ust. Po wysłaniu wiadomości do sprzedającej, już po kilkunastu minutach odezwała się do niej osoba oferująca tego typu kosmetyk. Podała cenę produktu oraz warunki zakupu. 51-latka przelała na wskazane konto 240 złotych. Kiedy wysłała sprzedającej potwierdzenie przelewu i zapytała o termin dostawy kontakt z osobą sprzedającą kosmetyk urwał się. Wtedy 51-latka zrozumiała, że mogła paść ofiarą oszusta. Jeszcze przez kilka następnych dni próbowała kontaktować się ze sprzedającą, ale bezskutecznie. Do tej chwili mieszkanka Łomży nie otrzymała zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Policja przypomina mieszkańcom o zachowywaniu ostrożności i rozsądku przy zakupach internetowych.