Reklama

600-lecie Łomży nadchodzi wielkimi krokami

22/09/2015 09:28

Czas płynie nieubłaganie i już za nespełna trzy lata Łomża świętować będzie 600. rocznicę nadania praw miejskich. W związku z przygotowaniami tego największego w dziejach miasta jubileuszu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do współpracy każdego, kto chce mieć swój udział w obchodach.

Prezydent zwrócił się dzis z listem do mieszkańców, w którym zachęca do wspólnej pracy nad należytym uświetnieniem tej najważniejszej w historii Łomży rocznicy.

- Za niecałe trzy lata będziemy obchodzili 600-lecie nadania Łomży prawa miejskiego chełmińskiego przez księcia Janusza I. Odpowiednie upamiętnienie tego niezwykłego wydarzenia wymaga, abyśmy już teraz rozpoczęli przygotowania do tych obchodów. Nie będzie to jednak możliwe bez pełnego zaangażowania się w ich organizację społeczeństwa naszego miasta. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pracach zespołu, który zajmie się przygotowaniem obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży - napisał Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Zgłoszenia należy kierować do 15 października br. na adres mailowy: 600lecie@um.lomza.pl w temacie wpisując „600-lecie Łomży" lub na adres Urzędu Miejskiego (18-400 Łomża, Stary Rynek 14) z dopiskiem na kopercie „600-lecie Łomży".

Prawa miejskie Łomża otrzymała 15 czerwca 1418 roku od księcia Janusza I. Po śmierci ostatnich książąt mazowieckich i wcieleniu Mazowsza do Korony w 1526 roku, Łomża stała się miastem królewskim. Największy rozkwit miasta przypadł na wiek XV i XVI.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości