Miniony weekend w Łomży upłynął pod znakiem koszykarskich zmagań. W hali im. Olimpijczyków Polskich odbył się XXVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców rocznika 2013 "Łomżyńska Zima 2025". Trzydniowe rozgrywki zgromadziły 102 zawodników z siedmiu zespołów, które rywalizowały o miano najlepszej drużyny.
W turnieju wzięły udział drużyny: MKS Grójec, UKS MOSM Bytom, AK Młode Żubry Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, Sokół Ostrów Mazowiecka, AS Mrągowo, UKS Łomżyczka 10 Łomża oraz gospodarz zawodów - UKS Dziewiątka Łomża. Każdy zespół rozegrał sześć meczów, a finałowe starcie dostarczyło kibicom niezapomnianych emocji.
Finał na najwyższym poziomie
Kulminacyjnym momentem turnieju był mecz finałowy pomiędzy UKS MOSM Bytom a MKS Grójec. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i do końca trzymało widzów w napięciu. Po wyrównanej walce drużyna z Bytomia wyszła zwycięsko, wygrywając wszystkie swoje spotkania i zajmując pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła ekipa MKS Grójec, a trzecie miejsce przypadło drużynie MOSiR Bielsk Podlaski.
Konkursy i wyróżnienia
Oprócz głównych rozgrywek turniej wzbogaciły dodatkowe konkursy, takie jak drużynowy i indywidualny konkurs rzutów wolnych, konkurs sprawnościowy oraz konkurs 3-2-1. W klasyfikacji drużynowej rzutów wolnych zwyciężyła ekipa MKS Grójec. Najlepszym zawodnikiem konkursu sprawnościowego został Aleksander Wądołowski z UKS Łomżyczka 10 Łomża, a triumfatorem rywalizacji 3-2-1 okazał się Michał Olszewski z MKS Grójec.
Podczas ceremonii zakończenia turnieju nagrodzono także najlepszych zawodników imprezy. Tytuł MVP zdobył Maksymilian Kaczmarczyk (UKS MOSM Bytom), najlepszym obrońcą został Kacper Kuczyński (MOSiR Bielsk Podlaski), a najlepszym rozgrywającym uznano Dominika Gablera (MKS Grójec).
Podziękowania dla sponsorów i organizatorów
Podczas uroczystego zakończenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę turniejową, upominki rzeczowe oraz dyplomy. Na zwycięzców czekały okazałe puchary. Organizatorzy przyznali łącznie blisko 70 nagród indywidualnych.
Turniej zorganizowali trenerzy Andrzej Wojtkowski i Wojciech Kamiński z UKS Dziewiątka Łomża, pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 9 i Podlaskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Szczególne podziękowania skierowano do Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz licznych sponsorów, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną XXIX edycję "Łomżyńskiej Zimy".
Wkrótce więcej informacji!