Radna Alicja Konopka została wybrana nową przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży. Jej kandydatura uzyskała poparcie 12 radnych. Na Wiesława Grzymałę, jedynego kontrkandydata, głos oddało 10 osób.
Zrzeszona w Klubie Radnych "Mariusza Chrzanowskiego" Alicja Konopka ma najdłuższy staż w samorządzie ze wszystkich obecnych radnych. Zasiadała już wcześniej w prezydium rady - w poprzedniej kadencji samorządu była wiceprzewodniczącą. W grudniu ubiegłego roku, czyli na początku obecnej kadencji, jej kandydatura na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej również została zgłoszona, jednak nie udało jej się zdobyć wystarczającej liczby głosów - 10 radnych było za, 11 okazało się przeciwnych, a 2 głosy były nieważne. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Alicja Konopka uzyskała poparcie 445 wyborców, co przełożyło się na 7,02 proc. w skali okręgu
W głosowaniu wzięli udział wszyscy (22) obecni na dzisiejszej sesji radni, Nie było głosów nieważnych i wstrzymujących się. Na Alicję Konopkę zagłosowało 12 radnych, z kolei na zgłoszonego przez Mariannę Jóskowiak Wiesława Grzymałę głos oddało 10 radnych.