Alicja Konopka rezygnuje z funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży. O swojej decyzji radna poinformowała na początku dzisiejszej sesji.
- Składam rezygnację z funkcji przewodniczącej. Nie wiem czy musze wyjaśniać, usprawiedliwiać. Bardzo proszę o przyjęcie tej rezygnacji - powiedziała Alicja Konopka.
Przypomnijmy, że przeszło rok temu podjęła już taką decyzję, ale ostatecznie zmieniła zdanie. Alicja Konopka jest radną z 28-letnim stażem. Została wybrana z bezpartyjnego komitetu samorządowego.
Jeszcze dziś ma zostać wybrany nowy przewodniczący.
[AKTUALIZACJA]
Radni przyjęli rezygnację Alicji Konopki z funkcji przewodniczącej. Jednocześnie w głosowaniu jawnym powołana została osoba prowadząca sesję do czasu wyboru nowego przewodniczącego.
Zgodnie z decyzją rady sesję poprowadzi dalej radna Hanka Gałązka.
Sesja trwa: