W Łomży znajdzie się miejsce dla pamiątkowej tablicy poświęconej Michałowi Piusowi Romerowi. Omówienie szczegółów tej inicjatywy było głównym celem wizyty w łomżyńskim Ratuszu Ambasadora Republiki Litewskiej Šarūnasa Adomavičiusa.
Ambasador wraz z małżonką gościł w Łomży w ubiegłym tygodniu. Podczas spotkania w gabinecie zastępcy Prezydenta Agnieszki Muzyk omawiano szczegóły wspólnej inicjatywy, jaką jest umiejscowienie w Łomży pamiątkowej tablicy poświęconej Michałowi Piusowi Romerowi.
- Wspólnie ze stroną litewską podejmujemy ważną inicjatywę, chcemy upamiętnić Michała Piusa Romera, osoby zasłużonej dla obojga narodów, ale przede wszystkim dla naszego miasta. Z obydwu stron padły również propozycje współpracy przy realizacji kolejnych przedsięwzięć – podsumowuje wizytę Agnieszka Muzyk.
Po wizycie w Urzędzie Miejskim Państwo Adomavičius znaleźli czas na krótki spacer. Spodobały im się szczególnie stylowe kamienice starej części miasta, podkreślali również malownicze położenie grodu nad Narwią.