- Nasze przedszkola zostaną otwarte z dniem 18 maja - informuje odpowiedzialny za edukację zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Do przedszkoli pójdą te dzieci, których rodzice wyrazili taką chęć.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mogły zostać ponownie uruchomione od dnia 6 maja. O ostatecznym terminie ich otwarcia miały zdecydować jednak organy prowadzące, a wiązało się to z koniecznością spełnienia nałożonych obowiązków i zapewniania bezpieczeństwa dzieciom oraz personelowi.
Wiemy już, że przedszkole publiczne w Łomży otwarte zostaną od 18 maja. Wrócą do nich te dzieci, których rodzice wyrazili taką chęć:
|
Placówka |
Ilość przedszkolaków |
Deklaracja powrotu do przedszkola |
|
PP1 |
175 |
20 |
|
PP 2 |
100 |
20 |
|
PP 4 |
150 |
24 żłobek 10 |
|
PP 5 |
127 |
27 |
|
PP 8 |
175 |
30 żłobek 20 |
|
PP 10 |
150 |
22 |
|
PP 14 |
225 |
25 |
|
PP 15 |
190 |
37 |
|
Przedszkole Specjalne w ZSS |
4 |
0 |
W Przedszkolu Publicznym nr 9, na 220 dzieci wpłynęło 14 deklaracji powrotu. Z uwagi na trwającą termomodernizację tej placówki, zajęcia dla tej grupy tymczasowo będą prowadzone w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1.
Ze względu na niewielkie zainteresowanie rodziców, władze postanowiły, że nie będzie możliwe otwarte na dzień dzisiejszy zerówek w szkołach. Jeśli zbierze się wystarczająca liczba dzieci, to zostaną one otwarte.
Aby spełnić wytyczne, władze miasta po rozmowie z dyrektorami publicznych placówek oświatowych zdecydowały o zamówieniu niezbędnego wyposażenia. To m.in. parownice do wykładzin, bezdotykowe termometry oraz fartuchy. Sprzęt ten jest obecnie trudnodostępny, ale powinien zostać dostarczony w przyszłym tygodniu. Dodatkowo Podlaski Urząd Wojewódzki dostarczył płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, które zostały już przekazane placówkom oświatowym.