Ani przejść, ani przejechać nie mogą mieszkańcy ulicy Grabowej na Osiedlu Maria w Łomży. Gruntowa droga zamieniła się w błoto, w którym samochody osobowe z nisko zawieszonym podwoziem mogą łatwo utknąć. Piesi również nie mają łatwiej. Z prośbą o interwencję zgłosiła się do nas mieszkanka tej ulicy pani Karolina.
- W załączniku przesyłam Państwu zdjęcia jak wygląda jedna z łomżyńskich ulic - ul. Grabowa (dawna ul. Piaski) - os. Maria. Zdjęcia zostały wykonane dziś przed 8 rano. Dojazd przez ulicę jest nie tylko bardzo utrudniony, ale przez część ulicy jest po prostu niemożliwy- część mieszkańców nie może dojechać bezpośrednio do swoich domów (samochody o niskim podwoziu utykają w błocie i zawieszają się na ogromnych koleinach). Błoto, bagno, doły i koleiny- tak wygląda rzeczywistość na drodze, która należy do miasta. W dniu wczorajszym problem był zgłaszany do UM, jednka jak widać na zdjęciach wykonanych rano, nikt nie zareagował. Jako mieszkańcy ul. Grabowej prosimy o interwencję oraz upublicznie materiałów i pokazanie jak wygladają drogi miejskie w Łomży w XXI wieku - napisała czytelniczka.
Postanowiliśmy pomóc mieszkańcom i skontaktowaliśmy się z dyrektorem MPGKiM Markiem Olbrysiem, który obiecał nam, że jeszcze dziś na miejscu pojawią się pracownicy zakładu, którzy postarają się doprowadzić drogę do stanu przejezdności. Pana dyrektora trzymamy za słowo i nie zapomnimy sprawdzić!