Reklama

Anna Maria Anders ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym

19/09/2019 08:10

"(...) mianuję Panią Annę Marię ANDERS Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej - czytamy w postanowieniu prezydenta RP, które pojawiło się w Monitorze Polski.

Anders z mandatu senatora zrezygnowała w już w sierpniu, a więc do października w Senacie będzie "tylko" 99 senatorów. Z uwagi na to, że zbliżają się wybory parlamentarne, nie jest konieczne przeprowadzanie wyborów uzupełniających.

Córka generała Andersa zdobyła mandat w wyborach uzupełniających do Senatu w marcu 2016 roku.  Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startowała z okręgu wyborczego obejmującego m.in. Łomżę. W tym samym roku powołana została na stanowisko sekretarza stanu w KPRM oraz pełnomocnika prezesa rady ministrów ds. dialogu międzynarodowego.

Reklama

Według wcześniejszych informacji medialnych, Anders chciałaby pracować nad większą liczbą spotkań przedstawicieli obu krajów. Wśród planów byłej senator jest również wzmocnienie opieki nad cmentarzami polskich żołnierzy we Włoszech, integracja organizacji polonijnych działających w tym kraju oraz utworzenie konsulatu honorowego w San Marino.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości