Po czterech latach budowy łomżyńska jednostka może pochwalić się nową halą remontową. Nowy obiekt posiadający między innymi lakiernię, hamownię, śrutownię i myjnię to jedna z najbardziej zaawansowanych inwestycji remontowo-serwisowych w polskiej armii.
Na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oficjalnie otwarto dziś nową halę remontową. Jej budowa trwała cztery lata i została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, aby zapewniać jak najlepsze wsparcie dla innych jednostek wojskowych.
Na otwarcie licznie przybyli samorządowcy, parlamentarzyści, a także osoby, które przysłużyły się powstaniu budynku. Był również wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda, który odczytał list od wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza i podziękował żołnierzom, za ich służbę, która choć czasami niewidoczna jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania wojska.
- Bez was nie byłoby sprawnej armii, nie byłoby sprawnego sprzętu, nie byłoby sprawnej logistyki. Nie byłoby w pełni bezpieczeństwa Polek i Polaków, bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Jest to czas, żeby podziękować nie tylko wam, ale i waszym rodzinom za to, że dzięki ich miłości i wyrozumiałości możecie w pełni i z zaangażowaniem pełnić swoją służbę- mówił wiceminister.
Wskazał on przy tym, że jest to kolejny element wojska, w którym ono się rozwija. Trwają zakupy i dostawy nowoczesnego sprzętu, a jednocześnie budowane jest odpowiednie zaplecze i infrastruktura.
Nowa hala remontowa wraz z wyposażeniem kosztowała 186 milionów złotych.
- To nie tylko sam kadłub budynku, ale przede wszystkim wyposażenie pozwalające na to, żebyśmy mogli realizować swoje zadania czyli obsługi, naprawy sprzętu, który jest wykorzystywany w siłach zbrojnych- wskazał płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. W ramach podziękowań rozdał on pamiątkowe grawertony, wszystkim, którzy przyczyniki się do powstania inwestycji.
Nowa obiekt posiada najnowocześniejszy sprzęt, który sprawia, że jest w stanie obsługiwać i naprawiać każdy pojazd wojskowy.
- Hala została w pełni zautomatyzowana, umożliwia nam to naprawy sprzętu nowego w postaci np. armatohaubic K9. Mamy na wyposażeniu również 40 tonową suwnicę i osiem stanowisk wyposażonych w 40 tonowe podnośniki hydrauliczne- powiedział sierż. Łukasz Rorkowski, kierownik warsztatu, wskazując że po remoncie możliwości pułku w zakresie remontowym wzrosły kilkukrotnie.
To nie koniec planowanych inwestycji przez łomżyńską jednostkę. Jak zapowiedział pułkownik Gałązka, marzeniem wojskowych jest aby powstała mała hala do naprawy pojazdów kołowych oraz stołówka i hala sportowa dla żołnierzy.