W całym województwie trwają przesłuchania do IV edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Wczoraj jury oceniało młodych artystów w Łomży.
Regionalny Ośrodek Kultury gościł wczoraj wyjątkowy konkurs. Po raz drugi w naszym mieście a po raz pierwszy w ROK-u gościły eliminacje IV edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. W ciągu kilku ostatnich lat wydarzenie wzbudziło wielkie zainteresowanie artystów nie tylko w Polsce.
- To jest czwarta edycja konkursu. W tym roku zasięg międzynarodowy. On-line zgłaszają się osoby z całego świata, przesyłając swoje nagrania. Tutaj w Polsce, stacjonarnie jesteśmy w 49 ośrodkach. To jest pierwszy etap. Później w 8 miejscowościach robimy drugi etap. Finał będzie u nas, w Mazowszu, w naszej pięknej Sali koncertowej- powiedział Mirosław Ziomek, kierownik i dyrygent chóru zespołu „Mazowsze” wskazując, że laureaci konkursu wystąpią wraz z zespołem na scenie, co dla każdego aspirującego artysty jest niezwykłym wyróżnieniem.
Reklama
Do przesłuchań w Łomży zgłosiło się 10 wykonawców, którzy przyjechali nawet z Augustowa czy Białegostoku.
- Konkurs nie jest łatwy i prosty. Bardzo się cieszę, że zespół zawitał do nas do Łomży- powiedział Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK-u wyrażając przy tym nadzieję, że kiedyś uda się zorganizować w Łomży plenerowy koncert „Mazowsza”.
Dla młodych wykonawców występ na scenie przed wymagającym jury był nie lada doświadczeniem.
- Dwa lata temu też byłam i chce jeszcze raz spróbować, bo niezwykle lubię zespół „Mazowsze”- zdradziła Hanna z Augustowa.
Reklama
Swoim pociechom żywo kibicowali rodzice.
- Adaś bierze udział w konkursie, bo jego pasją jest muzyka. Jest całym jego życiem i niedawno zafascynował się polską muzyką ludową- powiedziała Małgorzata Rakowska, mama jednego z uczestników.
Zwycięzcy łomżyńskich przesłuchań będą mogli się teraz sprawdzić w drugim etapie konkursu.