Reklama

Autostopowicze z Łomży po drugiej stronie świata [FOTO]

14/06/2018 06:54

Od 9. miesięcy para z Łomży podróżuje autostopem po całym świecie. Kasia jest absolwentką liceum plastycznego w Łomży, a Łukasz pracował w jednym z lokalnych zakładów fotograficznych. W czasie swojej ostatniej wyprawy przemierzyli Polskę - Ukrainę - Rosję - Kazachstan - Kirgistan - Chiny - Pakistan - Indie – Nepal.

Swoje podróże para z Łomży rozpoczęła od wyprawy samochodem do Czarnogóry, przekraczając m.in. Serbię, Bośnię i Hercegowinę i Austrię.

- Po powrocie czuliśmy ogromny niedosyt i bardzo ciągnęło nas na Ukrainę i do Rosji. Większość osób pukała się w głowę, pytając, po co tam jedziemy. W czasie podróży do Czarnogóry poznaliśmy ludzi, którzy objechali cały Kazachstan autostopem i ten pomysł wtedy wydawał się zbyt szalony, ale jednocześnie fascynujący. Nie byliśmy jeszcze na tyle odważni i pewni siebie, by stać przy ulicy z wyciągniętym kciukiem. – wspomina pierwsze wyprawy Łukasz.

Reklama

Pewnego dnia łomżyński fotograf zrezygnował z pracy w zakładzie i postanowił zaryzykować. Zabrał swoją dziewczynę i wyruszyli na wschód, podarowanym przez ciocię Fiatem Seicento.

- Ukraina nas zauroczyła, pokochaliśmy Kijów. Moskwa nie przywitała nas miło, za to Sankt Petersburg pokochaliśmy za muzea. Postanowiliśmy ruszyć dalej w stronę Finlandii. Następnie wzięliśmy prom do Estonii i wróciliśmy północą do Polski. W tej podróży pierwszy raz korzystaliśmy z couchsurfingu i nie wyobrażamy sobie teraz podróżowania w inny sposób – opowiada dalej Łukasz.

Reklama

Couchsurfing to aplikacja dla podróżników i właścicieli lokali. Gospodarze często bezinteresownie pragną gościć w swoim domu obcokrajowców. To dobry sposób na zwiedzanie, gdyż w ten sposób oprowadzić podróżujących po mieście może lokalny mieszkaniec.

- Po powrocie nie usiedzieliśmy długo w domu i wybraliśmy się na stopa jeszcze raz na Ukrainę. Wtedy byliśmy już pewni i przekonani, że damy radę i chcemy wypuścić się na głębszą wodę. W Polsce wyrobiliśmy wizę do Rosji, Chin i Pakistanu. Rodzina i najbliżsi wiedzieli tylko o Kazachstanie. O Chinach i Pakistanie dowiedzieli się dopiero, jak już tam postawiliśmy stopę – ostatnie podróże wspomina Łukasz.

Reklama

Pary w rodzinnych domach nie ma od ponad dziewięciu miesięcy. Aktualnie mieszkają już czwarty miesiąc w Indiach. Łukasz pracuje tam jako fotograf mody, głównie zajmując się robieniem zdjęć dla lokalnych projektantów. Kasia skupia się na rozwoju swego artystycznego talentu, czerpiąc inspiracje z podróży i otoczenia. Wykonuje ona również przeróżne zlecenia graficzne również do państw, które odwiedzili po drodze.

- Jesteśmy ze sobą trzy lata, a czujemy się, jakbyśmy spędzili ze sobą kawał życia. W głównej mierze przyczyniły się do tego wspólne podróże – podsumowuje Łukasz.  

Reklama

Łomżyniacy nie chcą zdradzić, dokąd teraz się wybiorą. Jak dotąd przemierzyli autostopem przez Polskę - Ukrainę - Rosję - Kazachstan - Kirgistan - Chiny - Pakistan - Indie – Nepal.

Relacje z ich podróży można śledzić na bieżąco na ich facebooku: https://www.facebook.com/bythewapl/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości