Kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania mammograficznego, mogą to uczynić na Starym Rynku. Od 7 do 10 października w centrum Łomży ustawiony będzie specjalny mammobus, w którym badanie wykonywane jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce aparatów cyfrowych. Dla każdej z badanych Pań przewidziano upominek.
Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w piersiach. Im wcześniej zdiagnozowana zostanie zmiana, tym większe szanse na całkowity powrót do zdrowia.
W Łomży badania można wykonać od 7 do 9 października w godz. od 9:00 do 17:00 oraz 10 października od godz. 9:00 do godz. 14:00.
Warto podkreślić, że zbliża się Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi (15.10), ustanowiony pzez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi (Europa Donna). Ma on na celu przypominać o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie zwalczania raka piersi.
zdj. ilustracyjne