O wykryciu baterii poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Bakteria pojawiła się na wewnętrznej instalacji w szkole.
Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży poinformowała dziś rodziców o wykryciu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna obecności bakterii E. coli w próbce wody. Z tego powodu wprowadzono zakaz spożywania posiłków oraz mycia rąk. Obecnie woda może być wykorzystana tylko w celach porządkowych, tj. do sprzątania i spłukiwania toalet.
- Decyzję wydano około godziny 12 już po pierwszej przerwie obiadowej. Podczas pozostałych dwóch przerw był zakaz wydawania obiadu. Napisałyśmy do rodziców z informacją i prośba, aby jutro przygotować większe posiłki jeżeli chodzi o jakieś kanapki i picie ze względu na to, że jutro ponowny wynik będzie też gdzieś w granicach godziny 12-12:30 tak więc nie będzie możliwości ani szansy przygotowania obiadu- poinformowała nas dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Małgorzata Pietrusewicz.
Reklama
Jak przekazał nam Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży Maciej Borysewicz bakteria pojawiła się na wewnętrznej instalacji w szkole i nie zagraża innym użytkownikom sieci miejskich.
O nowych ustaleniach sanepidu będziemy informować w najbliższym czasie.