Reklama

Bakteria E. coli wykryta w wodzie w Szkole Podstawowej nr 5

12/03/2025 15:03

O wykryciu baterii poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Bakteria pojawiła się na wewnętrznej instalacji w szkole.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży poinformowała dziś rodziców o wykryciu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna obecności bakterii E. coli w próbce wody. Z tego powodu wprowadzono zakaz spożywania posiłków oraz mycia rąk. Obecnie woda może być wykorzystana tylko w celach porządkowych, tj. do sprzątania i spłukiwania toalet. 

- Decyzję wydano około godziny 12 już po pierwszej przerwie obiadowej. Podczas pozostałych dwóch przerw był zakaz wydawania obiadu. Napisałyśmy do rodziców z informacją i prośba, aby jutro przygotować większe posiłki jeżeli chodzi o jakieś kanapki i picie ze względu na to, że jutro ponowny wynik będzie też gdzieś w granicach godziny 12-12:30 tak więc nie będzie możliwości ani szansy przygotowania obiadu- poinformowała nas dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Małgorzata Pietrusewicz. 
 

Reklama

Jak przekazał nam Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży Maciej Borysewicz bakteria pojawiła się na wewnętrznej instalacji w szkole i nie zagraża innym użytkownikom sieci miejskich.

O nowych ustaleniach sanepidu będziemy informować w najbliższym czasie. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/03/2025 16:22
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości