Reklama

Banki pomogą złożyć wniosek!

16/03/2016 10:54

Należy się spodziewać, że zwłaszcza w pierwszym okresie po starcie programu "Rodzina 500 plus", w punktach przyjmowania wniosków o świadczenie mogą tworzyć się kolejki. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób ich uniknąć. Sposobem na to jest wypełnienie i wysłanie wniosku przez internet.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem 18 banków. Dziś przedstawiciele banków podpisali list intencyjny w tej sprawie.

– Do programu społecznego i prodemograficznego dołączyli dziś przedstawiciele instytucji bankowych. Przyjaciół „Rodzina 500 plus" jest coraz więcej w różnych środowiskach. Dziękuję, że świat biznesu chce aktywnie brać udział w realizacji tego programu. To dzięki „Rodzina 500 plus" rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu – powiedziała Premier RP Beata Szydło.

Reklama

Porozumienie zawarte dziś z bankami: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA dotyczy współpracy w zakresie składania wniosków za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej.

Rodzic lub opiekun będzie mógł za pomocą serwisu internetowego swojego banku złożyć wniosek świadczenie „Rodzina 500 plus". Rolą banku w tym procesie jest udostępnienie i wysłanie wniosku do Organu prowadzącego w gminie.

Reklama

Bank nie będzie gromadził danych, weryfikował danych podanych we wniosku oraz załączników. Dalsza ścieżka obsługi wniosku będzie prowadzona przez samorząd i to on będzie informował o przyznaniu świadczenia.

Ważne! Wnioski będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Reklama

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości