Chwilę po tym, jak zegar na ratuszowej wieży skończył wybijać godzinę 13.00, na Starym Rynku pojawiła się oczekiwana przez mieszkańców Łomży kandydatka na premiera z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Po krótkiej konferencji prasowej wiceprezes PiS spędziła czas na rozmowach z mieszkańcami Łomży.
W swoim kilkuminutowym wystąpieniu Beata Szydło podniosła problemy miast podobnych do Łomży, miast powiatowych oraz tych, które w wyniku reformy administracyjnej utraciły status miasta wojewódzkiego. jak mówiła, problemy te w każdym z nich są podobne. Jest to bezrobocie lub praca z uposażeniem, za które trudno utrzymać przeciętną rodzinę, problemy komunikacyjne po likwidacji kolei, wyludnianie się z powodu licznie opuszczających miasta w poszukiwaniu lepszego życia głównie młodych ludzi. Nawiązała też do sytuacji emerytów, którzy po kilkudziesięciu latach płacenia składek otrzymują głodowe emerytury.
Kandydatka na premiera pokazała program Prawa i Sprawiedliwości nazwany "Narodowym Programem Zatrudnienia".
- To jest, jak Państwo widzicie, gotowa ustawa, którą prezentowałam na naszej konwencji programowej w sobotę, a dzisiaj przywożę ją tutaj do Łomży z dedykacją do miast powiatowych, tych mniejszym miejscowości w całej Polsce - mówiła Beata Szydło.
Po swoim wystąpieniu wiceprezes PiS odpowiadała na pytania zadawane przez dziennikarzy po czym opuściła podium, z którego przemawiała i przeszła do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami miasta. Wśród mieszkańców znalazła się między innymi grupa pielęgniarek z łomżyńskiego szpitala, która została bardzo ciepło przywitana przez Beatę Szydło.
Całe spotkanie trwało niespełna godzinę, po czym kandydatka na premiera wsiadł do swojego "Szydłobusu" i odjechała na podobne spotkanie do Augustowa.
Spotkanie z Beatą Szydło było przez nasz portal transmitowane na żywo, a dla tych z Państwa, kórzy nie mogli być na miejscu ani obserwować naszego przekazu mamy retransmisję.