Jutro albo pojutrze mamy poznać szczegóły dotyczące restrykcji na Święta Bożego Narodzenia. Ma to związek z sytuacją świąteczną i mutacją Omikron.
O planach dotyczących zaostrzenia restrykcji mówił dziś premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy zestaw wzmocnienia obostrzeń minister Niedzielski przedstawił niedawno, jutro albo pojutrze ma zostać przedstawiony drugi.
- Między innymi taki, który będzie się wiązał z sytuacja świąteczną, który będzie odpowiedzią na mutację Omikron, bo rzeczywiście ten stan spraw przedstawia się niedobrze. Można powiedzieć – bardzo niedobrze, ponieważ jest bardzo dużo zgonów, to są zgony przede wszystkim osób niezaszczepionych – mówił premier.
Reklama
Premier zaapelował też o szczepienie się i zapowiedział wzmacnianie mechanizmów szczepień.
- Będziemy wzmacniać te mechanizmy szczepienia, obowiązkowości przypadku niektórych zawodów – rozważamy również to. Będziemy na pewno dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych, w szczególności po to, aby odpowiedzieć we właściwy sposób tego wirusa Omikron.
Premier podejrzewa, że wariant Omikron jest już w Polsce
- Nie ma co się oszukiwać, za moment pewnie będzie zidentyfikowany pierwszy pacjent, a potem kolejny. Pamiętacie państwo jak było w przypadku mutacji wirusa delta.
Reklama
Szczegóły dotyczące obostrzeń poznamy jutro lub pojutrze.
zdj. ilustracyjne/KPRM