Reklama

Będą ścigani za groźby pod adresem prezydentów Łomży i Suwałk

06/06/2022 12:16

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku wszczęła postępowanie w sprawie gróźb kierowanych drogą elektroniczną do prezydentów Łomży i Suwałk.

Jak udało się nam dowiedzieć w łomżyńskim magistracie, maile z groźbami dotyczącymi pozbawienia życia prezydenta wpłynęły w dniach 25 i 28 kwietnia bieżącego roku, z dwóch różnych kont.

Dochodzenie o przestępstwo zostało wszczęte na podstawie art. 190§1 Kodeksu Karnego: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości