Na koniec listopada zaplanowane zostało oddanie do użytku sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Księżnej Anny z Szosą Zambrowską. Ratusz ogłosił właśnie przetarg nieograniczony na realizację tej inwestycji. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 30 września.
Skrzyżowanie ul. Księżnej Anny z Szosą Zambrowską jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w Łomży, a właściwie było takie do czasu zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. Kiedy stanęły tu znaki zabraniające skrętu z Ks. Anny w lewo znacznie zmalała liczba wypadków i bezpieczeństwo się poprawiło. Był to jednak półśrodek, na który narzekali kierowcy, którzy musieli nadkładać drogi chcąc dojechać z osiedla do centrum Łomży.
Problemy te skończą się po zrealizowaniu inwestycji, na którą środki zostały zaplanowane w ubiegłym roku w tegorocznym budżecie. Wczoraj ogłoszony został przetarg nieograniczony, który wyłoni jej wykonawcę.
Termin zakończenia inwestycji określono na 30 listopada 2015 roku.