Reklama

Będzie gdzie grać w piłkę i trenować bieganie. SP nr 10 i Weta dostaną boiska.

21/05/2014 09:20

Boisko do piłki nożnej, otoczone 200-metrową bieżnią, z piłkochwytami i miejscem do trenowania skoków w dal powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10. Podobne parametry będzie też mieć boisko zaplanowane przy Zespole Szkół Weterynaryjnych. Pierwsze prace przy budowie obu obiektów mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na najbliższej sesji radni zdecydują o wyłożeniu pieniędzy na inwestycje.

Boisko, wspólne dla uczniów SP nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 2, będzie miało 62 metry długości i 30 metrów szerokości. Wyłożone będzie sztuczną trawą. Wokół ma powstać 200-metrowa bieżnia, sześciometrowe piłkochwyty i skocznia w dal, na której rozbieg zostanie wykonany z nawierzchni poliuretanowej).

- Szacunkowy koszt całkowity budowy boiska to 1 362 139 złotych. 435 tys. złotych ma pochodzić z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, pozostała kwota to środki własne- wylicza Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta.

Reklama

Podobne boisko, choć nieco droższe (wycenione na ponad 1,4 mln złotych) ma powstać przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących.

W sumie, na budowę obu boisk, Łomża stara się o 900 tys. złotych dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na najbliższej sesji radni będą decydować o zabezpieczeniu części pieniędzy na realizację obu obiektów. Inwestycja jest rozłożona na dwa lata- boiska mają zostać ukończone w przyszłym roku. Przetargi mające wyłonić ich wykonawcę zostaną ogłoszone po uzyskaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania z FRKF.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości