Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił dziś nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nowy dyrektor musi pojawić się w MOSiR, ze względu na przejście obecnego dyrektora Sławomira Grygo na emeryturę, o czym informowaliśmy już ponad miesiąc temu.
Na liście wymagań niezbędnych do sprawowania funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdują się przede wszystkim, a weryfikowanych w ramach wstępnej selekcji kandydatów znajdują się m.in.: wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku zarządzanie, prawo lub administracja; minimum 6-letni staż pracy; minimum 5-letni staż na stanowisku kierowniczym lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR; znajomość zagadnień wynikających z przepisów dotyczących organizowania i prowadzenia działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu, w szczególności ustaw o sporcie i o imprezach masowych oraz ustaw: prawo zamówień publicznych, o finansach publicznych, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych w zakresie niezbędnym w pracy na danym stanowisku; znajomość statutowych zadań Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży czy umiejętność organizacji pracy własnej i kierowania zespołem pracowników; kreatywność, komunikatywność, umiejętność szybkiego i samodzielnego podejmowania decyzji, umiejętność prowadzenia negocjacji, odporność na stres, odpowiedzialność.
Kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora MOSiR muszą również przedstawić pisemną koncepcję funkcjonowania i zarządzania Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży z możliwością zastosowania różnych form organizacyjnych. Dodatkowym atutem będą udokumentowane działania w obszarze sportu (np. zawodnik, sędzia, działacz sportowy).
Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie kierowanie Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji j.b. w Łomży w celu zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania i pełnej, terminowej realizacji zadań określonych w statucie i regulaminie organizacyjnym; opracowywanie planów finansowo - rzeczowych jednostki i zapewnienie prawidłowego wykorzystania środków dla optymalnej realizacji celów i zadań, pozyskiwanie środków zewnętrznych; prowadzenie właściwej polityki kadrowej i płacowej, wykonywanie wszystkich czynności pracodawcy w stosunku do pracowników zatrudnionych w MOSiR; odpowiedzialność za całokształt działalności jednostki i efektywne gospodarowanie mieniem; sprawowanie nadzoru i kontroli nad prawidłową realizacją zadań przez podległych pracowników; marketing i promocja Ośrodka zewnętrzna i wewnętrzna, podejmowanie działań zmierzających do zwiększenia liczby klientów korzystających z oferty Ośrodka; koordynowanie spraw administracyjnych, technicznych, inwestycyjnych, zaopatrzeniowych, remontowych, bhp, ppoż.; nadzór nad organizacją i realizacją imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, zajęć indywidualnych i grupowych prowadzonych w obiektach Ośrodka; inicjowanie imprez rekreacyjnych o charakterze masowym i ogólnodostępnym; współpraca z organizacjami kultury fizycznej i sportu, a także wspieranie działalności uczniowskich klubów sportowych, związków i stowarzyszeń kultury fizycznej, rekreacji, rehabilitacji i turystyki.
Osoby zainteresowane proszone są o składanie ofert osobiście lub listownie na adres: Urząd Miejski w Łomży, Wydział Organizacji i Obsługi p. 123,18-400 Łomża, ul. Stary Rynek 14. Oferty muszą znajdować się w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem: „Oferta Pracy: Dyrektor MOSiR".
Termin składania ofert: do dnia 7 kwietnia 2015 r. do godz. 15:30. - decyduje data wpływu oferty do
Urzędu. Aplikacje, które wpłyną do Urzędu Miejskiego po upływie określonego terminu nie będą rozpatrywane.