Jak dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, wypowiedzenie umowy o pracę złożyła skarbnik miasta Grażyna Kołodziejska. Pani skarbnik swoją rezygnację motywuje względami osobistymi. Ze względu na zakres swoich obowiązków podjęła jednak rozmowę z prezydentam w celu uzgodnienia dogodnego dla obu stron terminu wygaśnięcia stosunku pracy.
Grażyna Kołodziejska funkcję skarbnika objęła na początku poprzedniej kadencji, kiedy to wygrała ogłoszony na to stanowisko konkurs. 26 stycznia br. złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji w formie wypowiedzenia umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
Prezydent Mariusz Chrzanowski wyraził zgodę na rozwiązanie stosunku pracy w dogodnym dla Kołodziejskiej terminie. Jak poinformował dziś na sesji, wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko. Dokładnych terminów jednak, zarówno konkursu jak też zakończenia świadczenia pracy przez obecną skarbnik prezydent nie podał.