Reklama

Bezpieczeństwo pieszych zależy od nich samych

01/04/2015 10:25

Bezpieczeństwo pieszych zależy w dużej mierze od ich zachowania - wynika z prowadzonych wczoraj przez łomżyńskich policjantów działań pod hasłem "Bezpieczny pieszy". Mundurowi ujawnili bowiem, w ciągu zaledwie kliku godzin, aż 33 przypadki łamania przez nich przepisów ruchu drogowego. Kierowcy natomiast jeździli prawidłowo.

Jak wynika z wczorajszej akcji, to nieprawidłowe zachowania pieszych w dużej mierze są przyczyną zagrożeń, jakie powstają dla nich na drogach i ulicach. Policjanci przyglądali się wczoraj zarówno pieszym, jak też kierowcom, a wszystko pod kątem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Jak się okazało, funkcjonariusze nie ujawnili ani jednego przypadku nieprawidłowego zachowania kierowców. Piesi natomiast, "wpadli w oko" mundurowym aż 33 razy. Efektem tych wpadek było dziewięć mandatów karnych i 24 pouczenia.

- Jeśli chodzi o rodzaje wykroczeń, to jeden z pieszych nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, 29 przechodziło przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a trzech popełniło inne wykroczenia - przekazuje oficer prasowy KMP w Łomży mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Reklama

Policja zwraca się z apelem do pieszych, aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego i nie stwarzali sobie samym zagrożenia. Chodzi głównie o przechodzenie w miejscach do tego wyznaczonych, nie przebieganie przez jezdnię, nie wchodzenie bezpośrednio przed jadący pojazd, w starciu z którym pieszy nie ma żadnych szans na uniknięcie obrażeń.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości