Reklama

Bezpieczna droga do łomżyńskich szkół [VIDEO]

01/09/2015 09:59

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, to pierwsza i główna troska wszystkich rodziców, ale także wszystkich osób pracujących z dziećmi. Bezpieczeństwo najmłodszych wyjątkowo istotne jest także dla policjantów, którzy dziś rozpoczęli kolejną edycję akcji profilaktycznej "Bezpieczna droga do szkoły".

Począwszy od dziś policjanci szczególnie zwiększoną uwagę zwracać będą na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicach szkół. Chodzi o to, by dzieci idące do szkoły lub wracające do domu uchronić przed zagrożeniami. Jednak akcja nie polega tylko na patrolowaniu okolic szkół czy kierowaniu ruchem na pobliskich skrzyżowaniach. Jest to również, a może przede wszystkim, działalność profilaktyczna, która obejmować ma nauczanie najmłodszych zasad bezpieczniego poruszania się po ulicach.

Jak podkreślają policjanci, zadanie wyrobienia u dzieci dobrych nawyków i nauczenie ich zasad bezpieczeństwa to nie tylko ich zadanie. Ogromną rolę mają tu do spełnienia także nauczyciele, a przede wszystkim rodzice. Dopiero współdziałanie wszystkich może przynieść oczekiwane efekty.

Reklama

Co radzą nam policjanci? Tego dowiecie się z materiału video zrealizowanego dziś, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, bezpośrednio od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Piotra Pietrzaka oraz oficera prasowego KMP w Łomży mł. asp. Eweliny Szlesińskiej, którzy odwiedzili dziś rozpoczynających naukę uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Policjanci byli dziś we wszystkich szkołach na terenie działania KMP w Łomży i będą pojawiac się w nich w kolejnych dniach, by uczyć zasad bezpieczeństwa.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości