Od 1 lipca tego roku mieszkańcy Łomży będą mogli cieszyć się bezpłatną komunikacją miejską. Wystarczy, że przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) wskażą Miasto Łomża jako miejsce zamieszkania, a następnie wyrobią Łomżyńską Kartę Mieszkańca.
ŁKM to kluczowy element strategii promocyjnej i społecznej Miasta Łomża, który zostanie uruchomiony 6 maja 2024 r. Celem karty jest ułatwienie dostępu do szerokiej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej, jak również usług publicznych dostępnych w mieście. Dzięki wprowadzeniu systemu ulg, zniżek i zwolnień, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z bogatej oferty obiektów użyteczności publicznej oraz usług świadczonych przez miasto i współpracujące podmioty.
- Dzięki wpływom z podatków już dziś możemy realizować wiele przedsięwzięć, umożliwić posiadaczom Łomżyńskiej Karty Mieszkańca dostęp do kolejnych profitów, a także wprowadzić bezpłatną komunikację miejską - przekazuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Aby skorzystać z możliwości, jakie oferuje Łomżyńska Karta Mieszkańca, mieszkańcy muszą pamiętać o zaznaczeniu Miasta Łomża jako miejsca zamieszkania przy rozliczaniu PIT. Jest to niezbędny krok do ubiegania się o kartę i korzystania z jej licznych benefitów.
materiał promocyjny