Mieszkańcy Łomży i okolic już od kilku lat przyzwyczaili się, że w pierwszych dniach listopada mogą specjalną bezpłatną linią autobusową dojechać na cmentarze. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym powodzeniem. W tym roku oferta bezpłatnych przejazdów została rozszerzona.
W porozumieniu z Prezydentem, Policją i służbami miejskimi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w zaprasza wszystkich mieszkańców Łomży i okolic oraz gości do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniach 1 i 2 listopada 2015r. (Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny). Bez biletu można będzie jeździć zarówno w granicach administracyjnych miasta jak też poza nim – wszędzie, gdzie docierają autobusy MPK. Dodatkowo, 1 listopada, podobnie jak w ubiegłych latach, uruchomiona zostanie specjalna linia, którą można dojechać do wszystkich cmentarzy łomżyńskich, a także do Piątnicy i Drozdowa.
- W tym roku zwiększyliśmy częstotliwość jej kursowania i autobusy będą jeździć co pół godziny - informuje MPK.
Firma zachęca mieszkańców do pozostawienia swoich samochodów w domu, zaś gości, którzy przyjadą do miasta do zostawienia aut na którymś z licznych bezpłatnych parkingów i skorzystania z usług MPK.
- Nasze autobusy kursują od godziny 5.00 do 22.30, można więc dojechać nie tylko na cmentarz, ale również na wszelkie spotkania rodzinne - proponują pracownicy MPK. - Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem i pozwoli zmniejszyć występujące w tym okresie niedogodności w ruchu drogowym. Jednym autobusem może przejechać tyle samo osób co kilkudziesięcioma samochodami osobowymi. Wszystkie przystosowane są do przewożenia osób starszych czy niepełnosprawnych. Nasze przystanki usytuowane są bardzo blisko cmentarzy. Łatwiej i bezpieczniej dojść z nich, niż z oddalonych parkingów - zachęcają.
