Reklama

Bezrobocie idzie w górę. Będzie jeszcze gorzej.

05/11/2010 20:42

10. osób zwolnionych z łomżyńskich firm, 14 wracających zza granicy - słupek bezrobocia w Łomży znowu poszybował w górę. W październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zarejestrowanych było aż 5263 osoby.

Z danych opracowanych przez łomżyński urząd pracy wynika, że osób bezrobotnych ciągle nam przybywa. W porównaniu ze statystykami z września, osób bez pracy jest o 15. więcej. Niby niewiele, ale jeszcze w październiku ubiegłego roku pracę miało prawie 500. łomżyniaków więcej.

Stopa bezrobocia w mieście kształtuje się na poziomie 14,3 proc. Dla porównania- w Gdyni czy Poznaniu jest to zaledwie 2 proc. Znacznie gorzej wypadamy też w zestawieniach z wynikami sprzed dwóch lat. Wtedy stopa bezrobocia zbliżała się do progu 9 proc., co dla miast wielkości Łomży jest już wynikiem zadowalającym.

Reklama

Niestety, nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.Powoli zaczyna się martwy sezon w budownictwie i pracach sezonowych. Osoby, które do tej pory nie mają zatrudnienia, mają bardzo małe szanse na znalezienie pracy jeszcze zimą.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości