10. osób zwolnionych z łomżyńskich firm, 14 wracających zza granicy - słupek bezrobocia w Łomży znowu poszybował w górę. W październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zarejestrowanych było aż 5263 osoby.
Z danych opracowanych przez łomżyński urząd pracy wynika, że osób bezrobotnych ciągle nam przybywa. W porównaniu ze statystykami z września, osób bez pracy jest o 15. więcej. Niby niewiele, ale jeszcze w październiku ubiegłego roku pracę miało prawie 500. łomżyniaków więcej.
Stopa bezrobocia w mieście kształtuje się na poziomie 14,3 proc. Dla porównania- w Gdyni czy Poznaniu jest to zaledwie 2 proc. Znacznie gorzej wypadamy też w zestawieniach z wynikami sprzed dwóch lat. Wtedy stopa bezrobocia zbliżała się do progu 9 proc., co dla miast wielkości Łomży jest już wynikiem zadowalającym.
Niestety, nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.Powoli zaczyna się martwy sezon w budownictwie i pracach sezonowych. Osoby, które do tej pory nie mają zatrudnienia, mają bardzo małe szanse na znalezienie pracy jeszcze zimą.