Reklama

Biskup łomżyński wydał dekret

16/06/2025 08:44

20 czerwca, czyli w piątek po Bożym Ciele, będzie można jeść mięso. Dekret w tej sprawie wydał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

W każdy piątek katolicy powinni wstrzymywać się od spożywania pokarmów mięsnych. Reguła ta nie będzie jednak obowiązywała w piątek 20 czerwca po Bożym Ciele. 

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski ogłosił dyspensę na ten dzień. 

"Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypomina nam o żywej obecności Chrystusa pośród swego ludu i zachęca do budowania wspólnoty opartej na wierze i miłości. Wiele osób pragnie w najbliższe dni spędzić czas z rodziną i bliskimi, pogłębiając więzi duchowe i ludzkie. Dlatego, mając na względzie dobro duchowe wiernych oraz charakter dnia przypadającego bezpośrednio po uroczystości Bożego Ciała, na mocy kanonu 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w związku z kan. 1251 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej oraz osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie, w piątek 20 czerwca 2025 roku - możemy przeczytać w komunikacie łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Reklama

Biskup Stepnowski podkreślił także, że:

Wierni korzystający z dyspensy zobowiązani są do podjęcia innych form pokuty: ofiarowania modlitwy w intencji Kościoła, spełnienia uczynków miłości chrześcijańskiej lub innych dzieł pobożności.

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama