Reklama

Bright Ophidia i Mechanica już w piątek na scenie MDK DŚT [VIDEO]

14/01/2016 11:49

Już w najbliższy piątek wieczorem niezła uczta czeka miłośników cięższego brzmienia i gitarowych riffów. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Łomży zaprezentuje się istniejąca już od 18 lat białostocka grupa Bright Ophidia. Jako support wystąpi łomżyńska Mechanica znana z tego, że specjalizuje się w coverach klasyków thrash metalu - zespołu Metallica. Początek koncertu o godz. 19.00, a bilet kosztuje jedyne 15 zł. Specjalnie dla czytelników MyLomza.pl wideozaproszenie nagrali członkowie zespołu.

Bright Ophidia to grupa grająca modern progressive metal w którym doszukać się nietrudno wpływu takich gatunków jak jazz czy nawet tak odłegłych od metalu jak funk czy flamenco. Połączenie wypada naprawdę ciekawie i fani gatunku z pewnością nie będą zawiedzeni. Nieco starsi z nich z pewnością pamiętają bialostocką kapelę, która na początku 21 wieku bardzo szybko progresowała w ówczesnym środowisku undergroundowych zespołów tak, że wzbudziła zainteresowanie jednego z największych ówczesnych producentów Metal Mind Production i wystąpiła w katowickim Spodku na Metalmanii 2004. Szczyt popularności grupy przypadł na lata 2005-2007, kiedy to zespół dał szereg koncertów m.in. w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta na Bike Show, dając koncert dla wielotysięcznej publiczności. Zespół zajął trzecie miejsce na festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku, zagrał też na Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju.

Niestety brak odpowiedniej promocji ze strony wytwórni zmusił zespół do rozwiązania kontraktu, dodatkowym hamulcem było opuszczenie składu przez basistę Mariusza Rusiłowicza. W związku z tym Bright Ophidia wyhamowała z działalnościa koncertową, skupiając się na komponowaniu i produkcji kolejnego materiału. W między czasie zespół współpracował sesyjnie z dwoma basistami: Jarkiem Jefimiukiem (Via Mistica) i Markiem Szerszyńskim (Kasa Chorych).

Reklama

Do powrotu do współpracy nakłoniła muzyków propozycja zagrania supportu przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, koncert odbył się w czerwcu 2012 w Krakowie. Owacyjne przyjęcie nakłoniło grupę do wznowienia działalności i zagrania jeszcze kilku koncertów już w zmienionym składzie. Wrócił pierwszy basista Mariusz Rusiłowicz a miejsce klawiszy zajęła druga gitara – początkowo w osobie Igora Samojlika (Rima, Idee Fixe), aż w końcu na stałe funkcję tę objął Marek Walczuk, dając sporo nowej energii dla zespołu. Roszady personalne sprawiły, że grupa na dobre zaczęła pracę nad nowymi utworami dopiero na początku 2014 roku.

W tym składzie w marcu 2015 roku zespół nagrał w LaGrunge Studio cztery utwory, które trafiły na EPkę o nazwie "Against The Light". Do jednego z utworów My Lust My Fear zarejestrowano klip live ze studia, który swoją premierę miał w maju 2015. W obecnej chwili Bright Ophidia szykuje się do koncertów i pracuje nad pełną płytą, która rozszerzy materiał z Epki o kilka kolejnych kompozycji, a jutro zaprezentuje się łomżyńskiej publiczności.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości