Jak dowiedzieliśmy się nieco "okrężną drogą", wczoraj w Łomży pojawił się tzw. "Bronkobus" czyli jeden z autobusów promujących w wyborach aktualnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Niestety, działacze łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej nie uznali za stosowne poinformować mediów o akcji promocyjnej, którą wczoraj prowadzili.
Jak wyjaśnił przewodniczący łomżyńskiej PO Cezary Kisiel, akcja promująca Komorowskiego odniosła zamierzony skutek bez udziału mediów.
- Mieszkańcy miasta zauważyli to, w związku z tym akcja odniosła oczekiwane efekty. Promowaliśmy na terenie miasta Prezydenta, rozdawaliśmy gadżety związane z Prezydentem i jego startem, zbieraliśmy podpisy poparcia dla komitetu społecznego, zebraliśmy dużo tych podpisów, byliśmy widoczni. Akcja promocyjna osiągnęła założony cel - tłumaczy Cezary Kisiel i dodaje, że bez względu na to, czy informacja jest czy nie jest przekazana do mediów, skutki akcji są te same.
W tej sytuacji uważamy, że wszelkie komentarze o "pomijaniu" Platformy Obywatelskiej i jej kandydata w naszym portalu uważamy za nieuprawnione. Brak informacji o wczorajszej akcji PO jest bowiem świadomym wyborem jej łomżyńskich działaczy.