Reklama

Budynku dla KTA nie ma? Władze miasta na razie nie widzą możliwości.

05/05/2014 12:00

Budynek przy ul. Reymonta zostanie przekazany na stworzenie Centrum Sportów Walki- to już niemal pewne. Innego budynku, który mógłby zostać oddany Krajowemu Towarzystwu Autyzmu miasto nie ma- poinformował prezydent Mieczysław Czerniawski. Przedstawiciele KTA nie chcę komentować stanowiska władz miasta.

Radni nie mieli praktycznie żadnej wątpliwości co do tego, że budynek przy ul. Reymonta powinien zostać przekazany Łomżyńskiemu Klubowi Karate, który zabiega o stworzenie w nim Centrum Sportów Walki. Swoją siedzibę ma znaleźć w nim kilka klubów sportowych.

Jednocześnie radni nie ukrywali, że inicjatywa Krajowego Towarzystwa Autyzmu, które chciałoby stworzyć w Łomży Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy, zasługuje na wsparcie władz miasta.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski dość enigmatycznie przyznał, że "może zapewnić, że w kierownictwie bardzo poważnie nad tym dyskutujemy" i chciałby zaproponować rozwiązania "które będą możliwe do zastosowania już w przyszłym roku". Budynku, w którym możliwe byłoby założenie Ośrodka, w Łomży jednak nie ma.

Reklama

- Miasto Łomża nie posiada w zasobie nieruchomości komunalnych innego budynku, który mógłby zostać przekazany na działalność Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze spektrum autyzmu- czytamy w udostępnionej właśnie odpowiedzi prezydenta na interpelację radnej Bernadety Krynickiej.

Przedstawiciele łomżyńskiego oddziału KTA nie chcą komentować sprawy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości