Od dziś można już głosować na projekty, które powinny zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować może każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 lat. Głos można oddać tylko raz, ale od razu można wybrać aż trzy pomysły. Sprawdź szczegóły!
Głosować można tradycyjnie, wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży.
Kartę można też pobrać ze strony Urzędu Miasta (jeszcze dziś ma być dostępna tu: http://www.lomza.pl/index.php?k=120) i wypełnioną wysłać pocztą na adres ratusza (na kopercie należy dopisać: Budżet obywatelski- głosowanie) lub elektronicznie, na adres: budzetobywatelski@um.lomza.pl (wcześniej formularz trzeba jednak wydrukować, wypełnić i zeskanować, bo tylko karta podpisana czytelnie i własnoręcznie będzie liczona jako głos oddany ważnie).
Udział w głosowaniu można wziąć tylko raz, ale jednorazowo można wskazać aż trzy pomysły, które naszym zdaniem powinny zostać zrealizowane.
Głosowanie będzie trwało do 26. maja. Wyniki zostaną ogłoszone 29. maja.
O pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego ubiega się 28 projektów. Ich wartość przekroczyła 2mln 250 tys. złotych. Do rozdania jest tylko 300 tysięcy złotych.
Listę projektów, wraz z opisami i filmami promocyjnymi, można znaleźć tu: http://www.lomza.pl/index.php?k=124.