Festyn zdrowia pod hasłem: "Być fit czyli jak dbać o zdrowie", z udziałem dzieci z pobliskich przedszkoli, zorganizowali w piątek 2 czerwca nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży. Podczas spotkania realizowany był również projekt klasy 2 F mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży.
W programie festynu znalazły się przedstawienia dotyczące racjonalnego odżywiania przygotowane przez uczniów klas: 2D i 2F, gry i zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie. Uczniowie poszczególnych klas stworzyli różnorodne stoiska promujące jedzenie warzyw i owoców oraz zachęcali do skosztowania przepysznych zdrowych przekąsek.
Na festynie pojawili się również zaproszeni goście: Natalia Stefańska – instruktorka fitnessu w BK Step w Łomży, która przeprowadziła zajęcia integracyjno-sportowe; grupy taneczne ze studia BK Step Łomża – młodzi tancerze udowodnili, że taniec to ciekawa forma aktywności fizycznej oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, którzy zapoznali uczestników ze sztuką Carvingu czyli rzeźbieniem w owocach i warzywach oraz z piramidą zdrowego odżywiania.
Happening o zdrowiu został zorganizowany z inicjatywy nauczycieli PG 1 w Łomży p. Ewy Zabielskiej i p. Doroty Gadawskiej przy pomocy p. Małgorzaty Czochańskiej, p. Mirosława Chojnowskiego, p. Roberta Bartnika i p. Joanny Marek.