Reklama

"Być kobietą… w biznesie" - debata przedsiębiorczych pań podczas śniadania biznesowego [VIDEO i FOTO]

09/03/2023 15:55

Moderowana debata z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora, biznesu, nauki i kultury była głównym elementem tegorocznego spotkania „Biznes na obcasach”, organizowanego w ramach cyklu śniadań biznesowych. Na spotkaniu było prawie sto osób, które przybyły nie tylko z Łomży, ale też z terenu całego województwa podlaskiego, jak również z województwa mazowieckiego.

Uczestników wydarzenia powitał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie kobiet w naszym mieście.

- Panie podejmują coraz więcej działalności, nie tylko biznesowych, ale także społecznych, czy kulturalnych. Dzięki tym cyklicznym spotkaniom możemy wsłuchać się w ich głos, opinie i potrzeby - mówił gospodarz miasta. Życzył wszystkim zgromadzonym zdrowia, dobrych ludzi wokół i jak najwięcej czasu dla swoich najbliższych.

Do życzeń dołączył się zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, który przy okazji zachęcał kobiety do podejmowania różnych aktywności, zapewniając jednocześnie o wsparciu miasta.
 
Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentowała Katarzyna Pietraszewskaz zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, która przeczytała list od marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia, w którym m.in. gratulowali oni paniom umiejętności łączenia wielu ról i życzyli wszelkiej pomyślności.

W debacie pod hasłem „Być kobietą…” udział wzięły: Ewa Grzegorczuk – właścicielka sieci gabinetów kosmetycznych COSMEO, Elwira Horosz  - projektantka mody, prezes PSWF Klub Kobiet Biznesu, Sylwia Majewicz – prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A., Ewa Sznejder – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Monika Żochowska – współwłaścicielka Phenicoptere Sp. z o.o. Debatę poprowadziła Magdalena Bochenek, dziennikarka i rzeczniczka Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Pierwsza część debaty dotyczyła współpracy pomiędzy kobietami. Ewa Grzegorczuk, właścicielka sieci salonów kosmetycznych, która budowała swoją markę przez 18 lat, w codziennej pracy spotyka się z partnerską postawą ze strony innych kobiet działających w biznesie. W podobnym tonie wypowiadała się również  Sylwia Majewicz, która przyznała, że kobiety w biznesie są dla siebie nawzajem inspiracją. Dla Elwiry Horosz we wszystkim najważniejszy jest człowiek, stąd potrzeba rozmowy we własnym gronie, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami dnia codziennego.

Reklama

tekst. UM Łomża

- Takie spotkania z innymi kobietami dają ogromną siłę - powiedziała projektantka. Monika Żochowska podkreśliła, że najważniejsza jest umiejętność łączenia wszystkich ról które kobiety spełniają w swoim życiu. Dyrektor Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławski w Drozdowie Ewa Sznejder przypomniała, iż była w gronie organizatorek pierwszego w Łomży Forum Kobiet i przyznała, że zawsze mogła liczyć na pomoc swoich bardziej doświadczonych koleżanek.

Wydarzeniu towarzyszył występ muzyczny w wykonaniu Marcina Wincenciaka oraz pokaz mody przygotowany przez projektantkę Elwirę Horosz i Bogumiłę Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży z udziałem uczennic szkoły.

Śniadania biznesowe to inicjatywa podjęta przez Miasto Łomża w 2017 r., tworząca platformę dialogu pomiędzy administracją a biznesem, gdzie przy porannej kawie, omawiane są sprawy dotyczące lokalnych przedsiębiorców oraz ich oczekiwań wobec samorządu.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Łomża. Za organizację i obsługę odpowiada Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.

Reklama

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie. Patroni medialni: Polskie Radio Białystok i TVP 3 Białystok.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości