W naszym okręgu kandydatem Ludowców na senatora będzie Zenon Białobrzeski - informację potwierdził nam prezes wojewódzkich struktur PSL Stefan Krajewski. Wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że Polskie Stronnictwo Ludowe w okręgu nr 59 będzie reprezentował Mieczysław Bagiński, jednak polityk nie zdecydował się na start.
Wiemy już, że PSL wystawi jako kandydata Zenona Białobrzeskiego, wieloletniego wójta gminy Zbójna, który obecnie pełni funkcję radnego Powiatu Łomżyńskiego (kadencja 2018 - 2023). Będzie on reprezentował Ludowców w okręgu nr 59 (powiatu: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki)
Wcześniejsze nieoficjalne informacje wskazywały, że z Kornelem Morawieckim konkurował będzie Mieczysław Bagiński, który był do tej pory m.in. radnym sejmiku podlaskiego, przewodniczącym sejmiku, a także byłym wojewodą łomżyńskim. Bagiński ostatecznie nie zdecydował się na start w wyborach z uwagi na wiek i stan zdrowia.
Koalicja Obywatelska nie zaprezentowała w naszym okręgu swojego kandydata. Według doniesień medialnych, PSL nie wystawi kandydatów tam, gdzie wystawiają ich inne partie opozycyjne. Z kolei tam, gdzie wystawi ich PSL, partia liczy, że ugrupowania opozycyjne nie wystawią swoich.