Reklama

Centrum filmowe powstanie w Łomży?

29/03/2024 14:24

Takie są na razie przymiarki, o których rozmawiali z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim – wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś oraz prezes Podlaskiego Regionalnego Funduszu Filmowego Marek Lechowicz. Centrum filmowe miałoby powstać w budynku dawnego banku przy ul. Zawadzkiej.

To bardzo ciekawy pomysł, którego budowę będziemy na pewno rozważać – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. - Jeżeli my tego nie ruszymy to kto? Można połączyć to z wieżą widokową, pozyskać środki zewnętrzne – dodaje wicemarszałek Marek Olbryś.

Są już konkretne plany, na zlokalizowanie Centrum Filmowego. Miałoby ono powstać w budynku dawnego banku przy ul. Zawadzkiej.

Od kilku lat jest tam, pustostan, to idealne miejsce – mówi Marek Lechowicz, prezes Podlaskiego Regionalnego Funduszu Filmowego. To też literat, scenarzysta i producent filmowy, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, twórca nagradzanego filmu "Wygrać z przeznaczeniem", który gościł na festiwalach w Polsce, USA, Nowej Zelandii.

Reklama

Swoje marzenie o Centrum Filmowym Marek Lechowicz próbował zrealizować od dawna.

Centrum filmowe oparte byłoby na pięciu "kompozytach". Głównym byłoby studio filmowe, gdzie można kręcić sceny filmowe na greenscreen, czy na parabolicznym ekranie ledowym, używanym do efektów wizualnych. W podziemiu można zrobić serwerownię, zrobić wielką bibliotekę filmów i dźwięków dotyczących przyrody – opowiada Lechowicz.

Na tym nie koniec, bo jak dodaje np. na Akademii Łomżyńskiej mógłby powstać kierunek filmowy.

Reklama

Jest "łódzka filmówka", dlaczego nie mogłaby być "łomżyńska filmówka"? Dlaczego Łomża nie mogłaby być znana na całym świecie? – podsumowuje łomżyński filmowiec.

Źródło: lomza.pl
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości