Każda osoba, która będzie chciała wejść do Urzędu Miejskiego w Łomży, będzie poddana obowiązkowemu pomiarowi temperatury i dezynfekcji rąk.
W związku z wystąpieniem zakażeń koronowirusem SARS-CoV-2 na terytorium kraju i w celu działań profilaktycznych mających zapobiegnięciu jego dalszemu rozprzestrzenianiu się, od jutra petenci Urzędu Miejskiego w Łomży będą przyjmowani tylko głównym wejściem od strony Starego Rynku. Co więcej, każda osoba będzie poddana obowiązkowemu pomiarowi temperatury i dezynfekcji rąk specjalnym środkiem dezynfekującym.
- Ze względu na zaistniałą sytuację, wszystkich mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - przekazuje Ratusz.
Reklama
Stosowanie szczególnych środków ostrożności w kościołach zaleca Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. W komunikacie czytamy, że należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie, a znak pokoju powinno się przekazywać bez podawania rąk. Rada Stała KEP rekomenduje też biskupom udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej . Więcej: